آدرس پستی:
میدان هفت تیر ،خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر ، خیابان وراوینی ، شماره 21 ، طبقه2 ، واحد5
تلفن تماس:

02188844198

02188844193

رحیم زاده

دستگاه بیفتک زن(استیک زن) چیست

بیفتک زن(استیک زن)

بیفتک زن(استیک زن) یکی از ابزار کاربردی مورد استفاده در رستوران ها است. این دستگاه ها عموماً‌ دارای دو ردیف تیغه نازک هستند و تنها کافیست تکه گوشت مورد نظر را داخل آن وارد کرده تا بالافاصله از میان تیغ‌ها عبور کرده و گوشت بیفتک (استیک) شما آماده باشد. در ادامه به معرفی ساز و کار دستگاه بیفتک زن(استیک زن) و نکاتی که هنگام خرید این دستگاه باید آن توجه کنید اشاره خواهیم کرد.
برای ترد کردن ، ریز کردن ، نرم کردن گوشت نیاز به یک ابزار است که قطعات گوشت را آماده برای پخت و پز کند. بیفتک زن(استیک زن) دستگاهی است که این کاربرد را دارد. در واقع بیفتک زن یا استیک زن برای پرداخته کردن گوشت است که در طبخ غذاهای مختلف کاربرد دارد. اگر چه بیفتک زن(استیک زن) می تواند با ابزارهای مختلف انجام شود اما معمولا سه نوع مختلف از دستگاه بیفتک زن(استیک زن) وجود دارد. بیفتک زن(استیک زن) از تجهیزات مهم برای آماده سازی غذا می باشد.
امروزه با افزایش تنوع غذایی و گسترش رستوران ها، کافی شاپ ها و هتل ها درخواست غذاهای غربی افزایش یافته است. یکی از این نوع غذاها استیک است که طرفداران زیادی دارد و برای تهیه این نوع غذا از این وسیله استفاده می شود.
اولین و شایع ترین بیفتک زن(استیک زن) شبیه چکش ساخته شده از فلز یا چوب با یک دسته کوتاه و دو سر بوده است. دومین سری بیفتک زن(استیک زن) با یک دسته کوتاه و فلزی است و سری سوم دارای یک سری از تیغه هایی است که برای سوراخ کردن و نرم کردن گوشت طراحی شده شده است.
بیفتک کردن گوشت موجب می شود که گوشت نرم شده و گوشت راحت تر جویده و هضم شود. همچنین بیفتک کردن گوشت را برای پختن غذاهایی مانند استیک راحت تر می کند.
دستگاه بیفتک زن(استیک زن) چگونه کار می کند؟
جنس دستگاه فلزی است و از تیغه هایی تشکیل شده است که گوشت را راحت تر نرم کرده و برای تهیه غذا آماده می کنند.
انواع بیفتک زن(استیک زن):
همه انواع آن ها دارای تیغه هایی می باشند برای کوبیدن گوشت.
بیفتک زن(استیک زن) دستی: این نوع از آن ابعاد کوچکی دارد و برای مصارف خانگی کاربرد دارد.
بیفتک زن(استیک زن) برقی: این نوع دستگاه معمولا دارای ابعاد بزرگ تر برای استفاده در رستوران ها و مراکز تهیه غذا می باشد.
مزایای استفاده از بیفتک زن(استیک زن) :
کار با این دستگاه ها ساده است.
کیفیت کار با دستگاه بهتر از سایر ابزارهای مشابه برای این کار است.
از هدر رفتن گوشت جلوگیری می کند.
تمام قطعات گوشت را به طور یکنواخت آماده می کند.
ایمنی در دستگاه بیفتک زن(استیک زن) :
در ساخت و طراحی دستگاه بیفتک زن(استیک زن) باید استانداردهای لازم و جهانی رعایت شده باشد تا برای کاربران ایمن باشد.
برای اطمینان از این که دستگاه دارای استانداردهای لازم است آن را از فروشگاه ها و مراکز معتبر خریداری کنید.
قیمت بیفتک زن(استیک زن) :
قیمت این دستگاه با توجه به کیفیت ساخت آن، برند ، ابعاد، تعداد تیغه ها، امکان جداسازی تیغه ها و بسیاری از موارد دیگر در مراکز مختلف متفاوت می باشد.

دستگاه بیفتک زن(استیک زن) چیست بیفتک زن(استیک زن) یکی از انواع زیر مجموعه های تجهیزات آماده سازی گوشت است. امروزه تنوع غذایی رستوران ها افزایش پیدا کرده و سلیقه غذایی مردم هم به سمت تجربه غذاهای جدید و غربی سوق پیدا کرده است. بیفتک‌(استیک) یکی از این مورد غذا ها است که استقبال زیادی از آن شده است. تهیه بیفتک آسان نیست و کیفیت آن تا حد زیادی به طرز تهیه آن بستگی خواهد داشت. به همین جهت است که دستگاهی به نام بیفتک زن(استیک زن) طراحی و تولید شده و در عموم رستوران ها و مراکز پخش غذا مورد استفاده قرار می گیرد تا بیفتک های با کیفیت به مشتریان عرضه شود.

برای تهیه ی بیفتک (استیک) باید گوشت را تا حد زیادی با یک جسم سخت کوبید تا بافت‌های آن لطیف‌ تر شده و به عبارتی گوشت نرم شود. این کار هم جویدن و هم هضم گوشت را بسیار آسان تر خواهد کرد. در گذشته این کار با استفاده از بیفتک زن(استیک زن) دستی انجام میشد. ولی امروزه این کار را با مقاصد صنعتی و با دستگاه های مختلفی انجام می دهند که در اندازه، تنوع، قدرت و با کاربردهای مختلف تولید می شوند. بنابراین مراکز تهیه غذا می توانند با توجه به احتیاج و مصرف روزانه ی خود یکی از آن ها را انتخاب کنند. این دستگاه ها هم احتیاج به نیروی انسانی کمتری دارند، و هم سرعت و دقت عمل آماده سازی گوشت بیفتک را سرعت می بخشند.


@title


مزایای استفاده از دستگاه بیفتک زن(استیک زن) • استفاده از دستگاه بیفتک زن(استیک زن) کاملاً ایمن است.

• این دستگاه ها قادر هستند گوشت را با سرعتی خیلی بیشتر از انواع دستیِ خود آماده کرده و به شما تحویل دهند. امروزه خیلی از مراکز غذایی که فروش بالایی دارند، حتماً باید از دستگاه های بیفتک زن(استیک زن) استفاده کنند، در غیر این صورت زمان کافی برای تهیه گوشت را نخواهند داشت.

• همانطور که در مورد سازوکار نمونه های دستی بیفتک زن(استیک زن) می دانید، تهیه گوشت مناسب با استفاده از آن ها نه تنها زمان، بلکه انرژی زیادی را هم از شما خواهید گرفت. تصور کنید این کار را نه فقط برای یک قطعه گوشت، بلکه همه روزه و هر روز برای چندین تکه گوشت بخواهید تکرار کنید!

• حفظ کیفیت در دستگاه بیفتک زن(استیک زن) نوسان بسیار کمتری دارد. هنگام استفاده از گوشت کوب، چاقو، ساطور و یا هر نمونه‌ی غیر اتوماتیک دیگر، احتمال تفاوت در کیفیت و میزان کوبیده شدن هر قطعه از گوشت وجود خواهد داشت. تعداد ضرباتی که به گوشت وارد می کنید و همچنین قدرت هرکدام از آن ها می تواند در میزان آماده سازی گوشت شما برای بیفتک (استیک) تاثیرگذار باشد. ولی هنگام استفاده از دستگاه بیفتک زن(استیک زن) این اطمینان خاطر را خواهید داشت که تمام قطعات به یک اندازه نرم شده و کاملاً شبیه به یکدیگر خواهند بود. بنابراین محصول نهایی شما نیز همیشه کیفیتی ثابت خواهد داشت که این امر در کسب رضایت مشتری تاثیر بسیاری دارد.

• با استفاده از دستگاه بیفتک زن(استیک زن)، میزان هدر رفت گوشت های شما به حداقل خواهد رسید.

هنگام خرید بیفتک زن(استیک زن) به این موارد توجه کنید: • هر دو سمت دستگاه تیغه وجود داشته باشد تا سرعت کار افزایش یابد.

• تیغه‌های دستگاه بیفتک زن(استیک زن) نرم و روان حرکت کنند، به صورتی که گوشت در میان آن ها گیر نکند.

• توجه کنید دستگاه یک ظرف مخصوص جمع کردن چکه‌های خون که از دستگاه ممکن است بچکد داشته باشد.

• بدنه و تیغه های دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته شده باشند تا زنگ نزنند و به راحتی شسته شوند. علاوه بر این، از آنجایی که تیغه ها در تماس مستقیم با گوشت هستند، ضروری است تا به هیچ وجه زنگ نزنند.

• سعی کنید دستگاه بیفتک زن(استیک زن) انتخابی شما ترجیحاً قابل حمل باشد.

• تیغه های دستگاه قابل تنظیم باشند تا عمق برش را بتوانید تنظیم کنید.

• امکان تعیین سرعت حرکت تیغه ها یک مزیت به حساب می آید.

• هنگام خرید دستگاه بیفتک زن(استیک زن) دقت کنید بخش های داخلی و به خصوص تیغه های آن به راحتی برای شستشو جدا شوند و کاملا هم قابل شستشو باشند.

• ویژگی های امنیتی در خصوص تجهیزات صنعتی همیشه جزو مهم ترین مسائلی هستند که باید به آن ها توجه کرد. حتماً دقت کنید که تیغه ها کاملاً محفوظ و پوشیده باشند و امکان برخورد آن ها با دست شما در کمترین حد ممکن باشد.

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4

محصولات مرتبط:

    در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط:

    در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!